Zabiják současnosti: nekvalitní strava a stres

Celostní pohled na člověka a jeho zdraví přináší alternativní medicína zvaná etikoterapie nebo psychosomatika. Oba přístupy sledují působení psychiky (našich nálad, emocí, starostí, trápení, konfliktů, životních strastí, stresu,… ale i prožívání radosti, štěstí a lásky) na organismus. V těchto metodách se často pracuje právě s negativními projevy působení psychiky na naše zdraví.

Plíživý zabiják současnosti: nekvalitní strava a stres

Plíživý zabiják současnosti: nekvalitní strava a stres.

 

Když se potýkáme s nějakým problémem, který pro nás představuje stres, náš organismus reaguje mechanismem, který je nám vrozen a vyvíjel se miliony let. Mozek začne při vyšší zátěži produkovat mnoho chemických látek, které zajišťují přežití organizmu v těchto podmínkách.

Mozek

Mozek vyplavuje důležité hormony pro udržení optimálního fungování organismu.

 

Je produkován adrenalin, kortizol a dalších 30 chemických látek. Tyto látky zaplaví náš krevní oběh během okamžiku a umožní tak silnou únikovou nebo vyhýbavou reakci za účelem sebezáchovy.

Často se pak stává, že člověk v sobě objeví sílu, o které nikdy netušil a vydá výkony, na které by jiní byli právem hrdí.

Jakmile dojde k vymizení spouštěče (to mohou být různé situace v našich životech), je potřeba odbourat tyto jinak pro organismus škodlivé látky.

Stres

Máte stres v práci nebo doma? Potřebujete se zklidnit a dodat tělu nutričně kvalitní stravu!

 

Organismus si s nimi poradí tak, že se začnou vylučovat další chemické látky. Člověk se pak cítí často velmi vyčerpaný a touží po „restartu“. Je potřeba si tyto procesy uvědomovat, protože jsou pro naše těla velmi náročné. Organismy tak spotřebovávají mnoho energie, důležitých vitamínů a látek, které je nutné doplnit.

Nedostatek těchto nutričních látek způsobuje civilizační a jiná onemocnění.

Mnoho lidí jistě zná obezitu nebo podvýživu (přestože jsou lidé obézní!), psychické problémy, nekvalitní spánek, ekzémy, trávicí obtíže atd. Člověk se dostává do začarovaného kruhu, protože tyto dál způsobují další onemocnění.

Jistě si i sami vzpomenete na situace, kdy jste v práci nebo s rodinou zažili náročnou situaci a poté si nedodali energii zpět. Je už v konci jedno, že jste se zdravě a přiměřeně nedosytili, ale odbili se jen fast foodem, nebo si nedopřáli odpočinek a kvalitní spánek po zápřahu. Jednou či párkrát naše tělo zvládne ustát nepřiměřenou zátěž. Jak dlouho jste schopní vydržet vy? Věřte, že v dlouhodobém působení stresu a nekvalitní stravy se vám nemoc nevyhne a vy chtě nechtě budete muset odpočívat.

Kvalitní strava

Na vitamíny bohatá strava zajistí doplnění všech potřebných látek pro udržení stabilního zdraví.

 

Oba tyto procesy pro naši regeneraci jsou nesmírně důležité, a proto je mějte na paměti. Když zažíváte stres, odměňte se poté nutriční bombou a naordinujte si klid na lůžku. Nejlepší řešení je samozřejmě se stresu zcela vyhýbat a přijímat kvalitní na minerály a vitamíny bohatou stravu. Pokud váháte, co a jak změnit pro kvalitní stravu nebo pro zklidnění života, určitě nás kontakujte.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Leťte na naší vlně

    Z housenky motýlem pomocí našich pravd, které už Vás nikdy nepřeletí. Při každém vzletu Vám dáme šanci jako 1. Motýlí pravdy přiletí rovnou k Vám do mailu.

  • Kategorie