Vliv médií na chemické zatížení našich organismů

čistota vody

Rádi bychom upozornili na obrovský vliv médií, rodičů, učitelů a dalších informačních systémů, ve kterých žijeme. Někdy máme pocit, že si tento vliv jako lidé ani neuvědomujeme. Vidíme, jak jsme často neoblomně přesvědčeni o naprosté nepostradatelnosti všech možných přípravků z drogerie a zboží ze supermarketů k jídlu a k vaření.

Používáme tisíce chemických látek k omytí našich těl k uvaření pořádné omáčky, ale také při obyčejné konzumaci zeleniny a ovoce, které bývá chemicky ošetřeno. Chemické látky na nás mají vliv také skrze věci, s kterými jsme v každodenním kontaktu jako například plasty, různě ošetřené látky (oblečení, ale třeba i látky sedaček) a dokonce i nábytek (použitá lepidla apod.).

Pravděpodobně nejhorší zatížení chemickými jedy je ze stravy a při očistě těla. Víte, že ženy na sebe nanáší pravidelně až 550 chemických látek?

Je spousta zvyků a různých denních procesů, které děláme jen proto, abychom plnili peněženky těm, kteří nám přes media říkají, jak jsou všemožné výrobky pro naše zdraví nezbytné. Emočně na nás působí, a tak nám zaručují zvýšení sebevědomí a neodolatelnost, šťastnou, zdravou rodinu apod. Zdá se, že všechny bakterie po užití tohoto zaručeného prostředku ihned zahynou nebo minimálně eliminují svůj počet. Všimli jste si, že v reklamách na wc čistič už se občas objevuje, že po použití tohoto nej přípravku zůstane na míse jedna nebo dvě animované příšerky představující bakterie? 🙂

Bohužel za tyto nám do mysli importované zvyky platíme dost vysokou cenu v podobě oslabené imunity a různých nemocí, které s chemickým a toxickým zamořením našeho těla souvisejí.  Patří mezi ně i civilizační onemocnění jako jsou rakovina, poškozená játra, degenerativní poškození mozku, demence, Alzheimer a někde se uvádí i autizmus.

Měli bychom si uvědomit, že viry a bakterie se s námi vyvinuly v dokonalou symbiózu. My nemůžeme žít bez nich a oni bez nás (tedy alespoň některé druhy). Mnoho bakterií žije v našem trávicím systému, a pokud nedojde k jejich přemnožení, plní zde funkce důležité pro správné fungování našeho střeva. Bez nich bychom např. nemohli trávit jídlo nebo rozkládat vlákninu. Naše kůže má dokonce několik bakteriálních ekosystémů, které slouží k ochraně našeho těla před vnějšími vlivy. Bakterie nejsou našimi nepřáteli, jak je nám prezentováno. Tedy ne do té doby než vyvedeme náš organizmus z rovnováhy nezdravou stravou, stresujícím životním stylem nebo jinými zásahy, které naruší tuto někdy jemnou rovnováhu.

čisté tělo

Každodenní mytí a máčení těla v chemické lázni nejsou tělu tak prospěšné, jak se zdá. Věřte nebo ne, bohatě stačí omýt tělo teplou vodou, nebo přidat do lázně některý z přírodních esenciálních olejů. Až když dojde k velkému znečištění, je potřeba užít odpovídající prostředky. Pokud se neživíte manuální prací, tak se běžné každodenní sprchování může obejít bez jakékoliv chemie. Pokud chcete po sprše svěže vonět, dopřejte si šetrnou péči z přírodních přípravků.

Tělo nám tuto péči oplatí zvýšenou imunitou, zvýšenou tvorbou vitaminu D, který se tvoří v mazu na kůži při iniciaci se slunečním světlem. Bakteriální film na kůži bude moci celkově lépe plnit svoji funkci, kterou mu příroda přidělila k ochraně našeho těla.

Ale co dělat se zápachem, který se někdy line po zpocení z našich těl? Zamysleme se nad způsobem našeho stravování, a jaký životní styl žijeme. Pravidelná očista může být také jedním z řešení. Jak se říká: „Čerstvý pot nesmrdí.“ Tělo se potem zbavuje toxických látek z potravy, a tak je dobré omezit je ve stravě co nejvíce. Svůj denní režim nastavit tak, abychom redukovali stresové situace. Při stresu, strachu a při dalších silných emocí se z těla uvolňuje prostřednictvím potu, moči a stolice spousta toxických látek. Technika Emoce pryč, která je uvedena zdarma na našem webu napomáhá uklidnění, uvolnění a zredukování silných emocí v našem životě. Zkuste ji zařadit mezi své denní rituály a poznáte, že váš pot nabude jiných vůní.

Některá místa na těle (podpaží a intimní partie) si zaslouží větší pozornost, protože produkují proteiny, kterými se živí bakterie a způsobují zápach. Zde však opět doporučujeme používat k očistě jen vodu nebo maximálně bylinné přípravky. Nosme bavlněné prádlo, které dobře saje pot. Na internetu najdeme mnoho různých přírodních receptů na deodoranty, jejichž složení obsahuje kombinaci jedlé sody, kokosového oleje, esenciálních olejů apod. Velmi dobrou zkušenost máme také s krystalovými „deodoranty“ Sante, které se dají zakoupit v některých bio-obchodech. Otestujte sami, co vám bude nejvíce vyhovovat.

Čistou koupelnu je možno mít i z přírodních zdrojů.

Zkusme se zamyslet nad tím, o co reklamám opravdu jde. Využijme náš selský rozum při nakupování zboží. Příroda obsahuje vše potřebné k tomu, abychom udrželi nás i naše domovy čisté, svěží a zdravé (určitě znáte zázračnou sílu sody, soli, octa, bylin apod.). Věděli jste například, že bílý toaletní papír je většinou bělený chlórem? Chlór ve spojení s dalšími látkami může způsobovat civilizační onemocnění jako jsou alergie, záněty, ekzémy a jiné. Zkusme si představit, co to za pár (desítek) let může udělat s našimi nejcitlivějšími oblastmi. Uvědomme si, že sliznice pohlavní a vylučovací soustavy jsou jednou z bran do našich organismů.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Leťte na naší vlně

    Z housenky motýlem pomocí našich pravd, které už Vás nikdy nepřeletí. Při každém vzletu Vám dáme šanci jako 1. Motýlí pravdy přiletí rovnou k Vám do mailu.

  • Kategorie