Strašák jménem HUBNUTÍ

Hubnutí snadno

Cesta k vysněné postavě je jednodušší, než si myslíme…

Hubnutí a detoxikace těla je v této době moderní pojem. Mnoho výživových poradců se předhání s dietami a detoxikačními programy, a proto existuje mnoho „zaručených“ prostředků na detoxikaci, odkyselení apod. Předsevzetí do nového roku není potřeba brát tak drasticky. Jak se jednoduše přiblížit vysněné postavě?

Když vezmeme v potaz příklad požáru v kuchyni, co vám je platné, že budete v obývacím pokoji na horkou zeď přikládat studené obklady? Není lepší uhasit ten oheň? Podobné to je, kdy užíváte prášky na odkyselení, držíte drastické diety, které mají za následek jo-jo efekt, kupujete drahé vitamíny, kterých si při užívání tělo sotva všimne atd…

Co třeba se začít chovat tak, aby v těle problémy (požár) ani nevznikaly, řešit příčinu nikoliv následek? Mladé tělo dokáže zvládat nezdravý životní styl, ale u jednoho ve třiceti letech u jiného v padesáti, se tělo začne ozývat a vznikají první nepříjemné projevy špatné životosprávy.

Řešení je více než jednoduché. 70% úspěchu je ve správné a vyvážené stravě.

Lehčí strava napomůže lepšímu fungování organismu, vyřeší zdravotní problémy, odkyseluje, detoxikuje a zároveň spolu s tím lépe spaluje tuky. Zdá se to skoro jako klišé, ale opravdu stačí postupně pozměňovat stravu, krok za krokem přidávat pohyb a tělo vás přestane obtěžovat zdravotními neduhy a začne vám sloužit.

Detox souvisí nejen s potravinami, které jíme, ale také hodně s pohybem.

Lymfatický systém který odvádí zbytky látkové výměny z těla se totiž aktivuje pohybem. Proto čím více se pohybujeme, tím lépe celý systém funguje a toxiny a vše „špatné“ může jednodušeji odcházet z těla pryč. Představme si např. staré dávné časy, kdy lidé neseděli 12 hodin denně v práci u počítače. Lidé lovili a přemísťovali se často i dlouhé hodiny za potravou. Pojďme nyní do reality, zkusme pro začátek nenásilně přidat alespoň trochu pohybu do svého denního režimu. Vystupme na cestě z práce o jednu zastávku dříve nebo pojďme pěšky na nákup do vzdálenějšího obchodu. Sledujte, co tyto krátké příděly procházek udělají s vaší psychikou, s dechem, s fyzickou kondicí, s vyprazdňováním a s vámi vůbec. Chcete-li jít s novým rokem pevně za lepší figurou, nejlepší bude, když si dáte procházku bez účelu, resp. za účelem procházky, protažení se, odpočinku a načerpání sil. To totiž funguje na mysl a kondici nejlépe – opravdové rozhodnutí, že CHCI SOBĚ věnovat čas. Poté jste na procházce mnohem více v přítomném okamžiku, místo abyste si po cestě opakovali nákup nebo se viděli na místě, kam směřujete.

hubnutí snadno - váha

Váha není dobrým pomocníkem na cestě k hubnutí. Svaly jsou těžší než tuk, a tak někdy zpočátku přibíráme. Měřte své míry a sledujte úbytek svých centimetrů!

 

Podle všech dostupných nejnovějších studií, které se zabývají vztahem stravy ke zdraví vychází vegetariánská a veganská strava nejlépe.

Pojďme si však stanovit postupné a reálné kroky pro naši cestu.

Není potřeba se vymlouvat na vysoké ceny potravin z bioobchodů, zpočátku totiž stačí upravit to, co jste si jistě v průběhu vánoc dopřávali do sytosti. Sycené, slazené a alkohlické nápoje, chipsy, sladkosti, cukroví, mléčné výrobky, spousty masa – prostě hody jak mají být. Nechte je být a nekupujte je. To je vše. Vaše peněženka ušetří a bude plnější a vaše orgány vám za to také poděkují.

TIP na závěr: přidejte do svého týdne trošku pohybu a kupujte jen potřebné věci (ne ty na chuť) a uvidíte, že drastické diety na cestě k vysněné postavě opravdu nepotřebujete.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Leťte na naší vlně

    Z housenky motýlem pomocí našich pravd, které už Vás nikdy nepřeletí. Při každém vzletu Vám dáme šanci jako 1. Motýlí pravdy přiletí rovnou k Vám do mailu.

  • Kategorie