Dostatek vitamínu D zajistí zdraví a jeho prevenci

Studie, která byla publikována v časopise Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism v roce 2010 zjistila, že až 60 % lidí má velký nedostatek vitamínu D a asi 25 % extrémně nízký nedostatek vit. D, a že tento nedostatek je spojený s celým souborem civilizačních nemocí, včetně rakoviny, autoimunitními chorobami, cukrovkou, řídnutí kostí a kardiovaskulárními chorobami.

Vitamín D ze sluníčka

Dostatek vitamínu D zajistí zdraví a prevenci

 

Další nedávné výzkumy zjistily, jak vitamín D aktivuje imunitní systém. Doslova vyzbrojuje T buňky k boji proti infekcím. Imunitní systém neposkytuje tělu bez vitamínu D skoro žádnou ochranu proti napadení viry a mikroorganizmy. Pouze s vitamínem D v krvi začnou buňky aktivně vyhledávat vetřelce a vyloučí je z těla ven.

Jednoduše řečeno náš imunitní systém nebude účinně pracovat, pokud nebude aktivován vitamínem D.  Pokud se při takovémto nedostatku, setkáte se sezónní chřipkou nebo jiným virovým atakem, organizmus se nemá jak bránit.

Další studie dává také do souvislostí nedostatek vitamínu D a uložený tělesný tuk. Tedy že dostatek vitamínu D podporuje ztrátu tělesného tuku. A může za to pravděpodobně hormonální mechanizmus vitamínu D, s nímž tento jev pracuje.

Vitamín D se vytváří vlivem slunečního světla v mazu na kůži. Nedostatek vitamínu D je způsoben převážně naším životním stylem. Každý den se koupeme, tedy smýváme tu vrstvičku tuku, ve které se může vitamín D tvořit, jsme zalezlí v kancelářích, když jdeme cvičit, místo ven zamíříme do posilovny. Když už jdeme na sluníčko, říkají nám, že se ho máme bát, abychom nedostali rakovinu kůže a případně se namazali alespoň faktorem 50.

Když se podíváte do statistik, zjistíte, že jsme na špici v rakovině kůže a tlustého střeva. Jenže my tady toho sluníčka nemáme zase tolik. Že by to nebylo jen sluníčkem?

Vitamín D

Vitamín D získáváme třeba právě ze slunce

 

Sluneční paprsky za to nemohou, je to jen jeden z rizikových faktorů jako cokoliv jiného. Ale může za to náš životní styl a strava, která zatěžuje náš imunitní systém natolik, že tělo nemá sílu likvidovat rakovinné buňky. Stejně jako když jsou 2 policajti ve městě a na jednom konci se stane loupež. Oba sem jedou pomáhat a chránit a na druhém konci se zvesela krade.

Je škoda, že odpovědné orgány jsou ve vleku farmaceutických firem a místo doporučení zvýšení vitamínu D a C v zimních měsících jako prevenci proti chřipce, doporučují očkování, které naopak imunitní systém oslabí. Zvláštní je fakt, že i tak spousta lidí chřipku po očkování dostane. Ale co, vždyť v příbalovém letáku se můžeme dozvědět, že každý 10 má příznaky chřipky po očkování.  Položili jste si někdy otázku, proč zrovna kolem vánoc začíná většinou chřipková epidemie?  Možná je to tím, že se v organizmu vyčerpá přes léto naakumulovaná zásoba vitamínu D.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Leťte na naší vlně

    Z housenky motýlem pomocí našich pravd, které už Vás nikdy nepřeletí. Při každém vzletu Vám dáme šanci jako 1. Motýlí pravdy přiletí rovnou k Vám do mailu.

  • Kategorie