Křečové žíly: přichází pomalu a nenápadně

Nesprávný životní styl je hlavním faktorem a ukládání jedů do cévních stěn je následek. A proto si každý musí přiznat, že je sám vinen tímto onemocněním, ne genetika jak se většina lidí vymlouvá.

Na výroky jako maminka to měla také, to je dědičné, atp. vždy říkám, že po mamince zdědili pouze nesprávný životní styl.

Samozřejmě každý z nás má nějaké predispozice k nemocem, ale správnou stravou a životním stylem se tyto predispozice nemusí aktivovat. Proto při léčení křečových žil bychom měli odstranit všechny příčiny. Detoxikovat, upravit pitný režim, dále hlavně ulevit játrům a budovat harmonii ve střevech.

Jedním z faktorů křečových žil je i nadměrná konzumace živočišných bílkovin ve stravě. V živočišných produktech jsou bakteriální toxiny, které se prostřednictvím živočišných tuků dostanou přes střevní stěny do krve a způsobují podráždění a zkřehnutí cévních stěn.

Křečové žíly

Křečové žíly přichází pomalu a nenápadně

 

Dalším faktorem je úbytek vápníku.

Úbytek kostní hmoty v souvislosti s množstvím živočišných bílkovin v potravě, je myslím už jasně prokázán. Čím více mléčných a masných výrobků, tím více tělo ztrácí vápník eliminací kyselosti, kterou živočišné bílkoviny způsobují. Vápník s vitamínem C se podílí na tvorbě kolagenu, který má významný vliv na pružnost našich cév a na celkovou imunitu organismu.

Tedy doporučuji v létě načerpat vitamín D ze sluníčka, v zimě doplňovat z alternativních zdrojů. Dále zvýšit dávky vitamínu C a vápníku z potravy (nejvíce vápníku má mák a sezam, nebo jakékoliv oříšky.

A co možná nejvíce vynechat živočišné bílkoviny

a nahradit je rostlinnými (sója, luštěniny, celozrnné obiloviny). Dále doporučuji doplňovat zelené potraviny (chlorela a ječmen), pohanku a další potraviny , které mají v sobě Rutin. Je také velice důležité se dostatečně pohybovat. Další výborný prostředek proti křečové žíly je Pycnogenol, úžasný přírodní výtažek z kůry francouzské středomořské borovice pinuspinaster, který obsahuje bioaktivní látky procyanidiny které ovlivňují kvalitu pojivových tkání. Podporuje zevnitř tvorbu kolagenu a elastinu a tím udržuje pružnou nejen pleť ale i vazivovou tkáň a chrupavky.

Jako samozřejmost považuji vyhýbat se tabáku, alkoholu a cukrům (pozor na skryté cukry), dále omezit sůl, smažená jídla a konzervované potraviny. Hormonální antikoncepce je také velice nevhodná při křečových žilách.

Nejlepší prevencí je změna životního stylu, včetně stravy, dokud je čas, a to hlavně v případě, že už na sobě vidíte první příznaky této nemoci.

.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Leťte na naší vlně

    Z housenky motýlem pomocí našich pravd, které už Vás nikdy nepřeletí. Při každém vzletu Vám dáme šanci jako 1. Motýlí pravdy přiletí rovnou k Vám do mailu.

  • Kategorie