3 kroky k zjištění stability v životě

Je známých mnoho nástrojů, které usnadňují přímou práci s klienty. Někteří pomáhající využívají techniku stromu života, jiní s klienty vymýšlí různé pomocné grafy.

Používání jednoduchých obrázků a následná hra s nimi nás jako zvídavé a hravé bytosti většinou baví. Dnes jsem se rozhodla, že se s Vámi podělím o koučovací techniku jménem kolo rovnováhy. Pokud ho znáte, můžete hned začít vyplňovat. Dozvídáte-li se o tomto nástroji poprvé, čtěte dál.

Kolo rovnováhy se používá jako užitečný nástroj pro získání jiného náhledu na svůj život. Kolo rovnováhy představuje rovnováhu Vašeho života. Je to technika, která na první pohled brouzdá po povrchu. Nedejte však na první dojem. Schopný kouč ji správně zvolenými dotazy může využít na maximum a koučovaný si může přijít na nové vhledy a objasnit si pro něj důležité věci. Kolo rovnováhy je báječný nástroj, jak zjistit, zda by člověka koučování bavilo. Má totiž možnost si zkusit odpovědět na otázky kouče, které buď bude vnímat jako přínosné či nikoliv. V případě pozitivního efektu se u člověka nastartuje chuť změnit své kolo rovnováhy ke své spokojenosti.

Tak pojďme zjistit, jak přínosné bude toto cvičení pro Vás. K vyplnění kola rovnováhy nás vedou 3 kroky.

  1. Ujasněte si 10 nejdůležitějších oblastí Vašeho života.

Níže vidíte kolo rovnováhy, které je rozdělené do deseti částí. Dejte si chvilku na přemýšlení a zkuste si přijít na deset nejdůležitějších oblastí Vašeho života v současné situaci. Vepište je vně kola k jednotlivým dílkům. Můžete začít například tradičními oblastmi jako je zdraví, práce, rodina apod. Zbytek už jistě vymyslíte sami.

  1. Obodujte každou oblast.

Po rozdělení Vašeho koláče je na řadě určení spokojenosti s danou oblastí. Zkuste si rozdělit každý díl na cca 10 bodů (od středu ven) a určete u každého z nich bodovou hodnotu – pocit naplnění a spokojenosti. Uprostřed je 0 (tzn. totální nespokojenost v dané oblasti), na okraji kola je 10 (tzn. jsem plně spokojený s danou oblastí).

  1. Vybarvěte kolo rovnováhy.

Jakmile si obodujte jednotlivé oblasti, propojte je čárou mezi sebou. Vzniklý prostor uvnitř kola vybarvěte, aby Vaše kolo rovnováhy mohlo vyniknout. Tento nový obvod představuje úroveň rovnováhy v kole Vašeho života. Nyní vidíte Vaše kolo rovnováhy v plné kráse. Jak se Vám líbí?

Kolo rovnováhy

Stačí znát 3 kroky k vyplnění kola rovnováhy

 

 

Jak Vám to Vaše kolo DRNCÁ?

Pokud by to bylo kolo Vašeho života, jak drncavá jízda by to byla? Jste spokojení s naplňováním jednotlivých oblastí? Jaký to je pocit vidět silné a slabé oblasti ve Vašem životě? Máte své kolo rovnováhy stabilní nebo by potřebovalo někde dofouknout, případně ubrat?

Existuje mnoho způsobů, jak se s kolem rovnováhy dá pracovat. Já jsem se Vám zde rozhodla prozradit ten základ. Zaujalo Vás cvičení? Můžeme ho spolu probrat osobně v rámci krátkého setkání u čaje. Pojďme se nezávazně sejít. Zjistěte více o svém kolu rovnováhy.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Leťte na naší vlně

    Z housenky motýlem pomocí našich pravd, které už Vás nikdy nepřeletí. Při každém vzletu Vám dáme šanci jako 1. Motýlí pravdy přiletí rovnou k Vám do mailu.

  • Kategorie