Jak jsem zjistila, že náhody neexistují

Už ve svém osobním blogu v několika příspěvcích naznačuji, že náhody nejsou jen náhody, ale situace, které nás mají něco naučit, něco nového nám přinést.

Jak jsem zjistila, že náhody neexistují

Lidé se často na náhodu vymlouvají, skrze ni omlouvají své jednání nebo ji využijí pro podceňování („ale to byla jen náhoda ne moje silná stránka“) apod.

Překvapivá náhoda se nám stane přesně v čase a v období, ve kterém jsme danou věc schopni zvládnout a svým způsobem jsme na ni připraveni. Na první dojem si člověk někdy řekne, že to vůbec nechtěl. Většinou totiž náhody fungují na bázi nevědomého přání. Člověk si do života přitáhne to, co přesně potřebuje pro zkvalitnění jeho vědomého života. Někdy příjemně jindy nepříjemnou formou. Jakmile jednou procitneme, tyto náhody se mu mohou dít celkem pravidelně. Otevřou totiž oči a najednou vidíme příležitosti, které nám byly dosud skryty. Jedna taková náhoda se mi kdysi stala.

V tu dobu jsem vnímala, že prozatím nepotřebuji mít kancelář jen pro sebe, a tak jsem hledala možnost sdíleného prostoru. Bohužel jsem neměla štěstí, narážela jsem jen na kancelář typu open space, která by pro přímou práci s klienty formou někdy dost intimního rozhovoru nebyla moc vhodná. Hledala jsem mnoho dní a byla to pro mě dřina. Jedno krásné dopoledne, kdy jsem strávila opět dvě hodiny na internetu hledáním prostoru, mi to došlo. Vždyť já se u toho tak trápím, přitom by to pro mě měla být radost.

Uvědomila jsem si pocity, které jsem zažívala, když se mi v minulosti podařilo to, co jsem si moc přála. Byl to především pocit radosti, vnitřní klid, jistota, že na mě někde něco čeká, hluboký vědomý nádech a výdech a vnitřní vyrovnanost.

Uvědomila jsem si pocity, které jsem zažívala, když se mi v minulosti podařilo to, co jsem si moc přála. Byl to především pocit radosti, vnitřní klid, jistota, že na mě někde něco čeká, hluboký vědomý nádech a výdech a vnitřní vyrovnanost. Rozhodla jsem se kancelář dál neřešit. Nechala jsem na sebe tento pocit působit a najednou to přišlo. „Něco mě osvítilo.“ Napadlo mě nečekaně jedno slovo, které jsem zadala do vyhledávače. Ihned mi vyjely odkazy, které jsem ještě dosud neviděla a hned u druhého odkazu jsem se zastavila. Sdílená kancelář byla krásná, fotky mnou rezonovaly a popis také. Chtěla jsem si ho uložit a projít další a pak mě cosi v hlavě koplo. Že by intuice? U tohoto inzerátu mám poprvé tak krásný pocit, že ho přece nemohu odložit na později. A tak jsem zavolala na uvedené telefonní číslo a ozvala se paní s příjemným hlasem. Bylo mi sděleno, že inzerát byl bohužel rok starý, a že jsem první, kdo se na něj ozývá. Byla jsem smutná, ze sdělení překvapená, ale nevzdávala to. Chvíli jsme si s paní povídaly o drahých pronájmech v Praze a pak se mě velmi překvapivě zeptala, co to vlastně dělám. Dále mi povídala, že rozjíždí jeden projekt, a že určitě není náhoda, že volám. Pokud bychom spolupracovaly, domluvila by mi i kancelář u známého. Neuvěřitelné! Nevěřila jsem svým uším. Tak nejen že bych mohla mít sdílenou kancelář, ale zároveň jsem si přitáhla i spolupráci?! Wau to byla teda „náhoda“. S paní jsme se sešly a spolupráci domluvily. Dokonce jsem byla jejím chybějícím článkem do jejího projektu.

V současnosti mám kancelář a zároveň nabízím poradenství v oblasti prevence zdraví. Víte, se zdravím jsem si také zažila své. Krásně mi vše zapadlo do mé skládačky. Fyzično a psychično se totiž nedají oddělit. Pomáhám lidem s prevencí zdraví, jak předcházet nemocem tzv. civilizačním chorobám. Zároveň si společně můžeme povídat v terapeutickém procesu. Pomocí koučování pak nastavit, jak vhodně zkvalitnit fyzický stav, a jak dojít k optimálnímu zdraví každého jedince.

Jak jsem se zmiňovala na začátku textu. Nezapomeňte – náhody neexistují. Já jsem si připomněla svou víru a získala mnohem víc, než jsem si vědomě přála. Všichni můžeme mít to, co chceme. To, že čtete tento text, má jistě také svůj smysl. Co myslíte?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  • Leťte na naší vlně

    Z housenky motýlem pomocí našich pravd, které už Vás nikdy nepřeletí. Při každém vzletu Vám dáme šanci jako 1. Motýlí pravdy přiletí rovnou k Vám do mailu.

  • Kategorie